Ters Yüz Öğrenme ile Canlanan Dersler

Öğrenmeleri için en güçlü araçlar, aslında öğrencilerin kullanmayı en sevdikleridir. Bu eğitimden sonra hazırladığınız ders materyallerini öğrencilerinizle paylaştığınızda sihirli şeyler olacaktır. Her düzeyde bireysel öğrenim için benzersiz fırsatlar yaratabilirsiniz!

 

*Katılımcıların eğitime gelirken yanlarında kişisel bilgisayarlarını getirmeleri rica olunur. (tercihen windows işletim sistemli)

 

Hedef Kitle

- Öğretmenler ve Akademisyenler (tüm branşlar)


Açıklama ve Kazanımlar:

Bu eğitim ile hazırlayacağınız materyaller sayesinde “her öğrenci için, her seviyede ve her sınıfa” uygun işletim sisteminden bağımsız etkileşimli interaktif dokümanlar, dijital kitaplar & fasiküller hazırlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız materyallerin baskı alınmış gerçek kitaplara benzemesi ilk başta en çok dikkati çeken özelliklerdendir.

● Kendi yarattığınız(bookcase) kütüphanede oluşturduğunuz Dönüştürülmüş Sınıf Metoduyla farklı öğrenme biçimlerine hitap eden ders dokümanlarınızı hazırlayabilirsiniz.
● Kendi ders videolarınızı hazırlayıp ister Youtube kanalınız üzerinden isterseniz hazırladığınız Flipbook kitapçıkların içerisine koyarak öğrencilerle paylaşabilirsiniz.
● İşletim sisteminden (Windows, Mac os vb), cihazdan (telefon, tablet, bilgisayar vb), mekandan (sınıf içi, sınıf dışı)  ve zamandan (ders saatinde veya ders dışı zamanlarda) bağımsız olarak çalışabilecek bir formata dönüştürebilirsiniz.
● Güncel Web 2.0 araçlarıyla, h5p ve k8 apletlerini kullanarak sonsuz soru üretip hazırladığınız ders materyalinizi hayal gücünüzü de katarak zenginleştirebiliriz.
● Kullanılan Araçlar


Takip ve Geri Bildirim:

Eğitim tamamlandıktan sonra, Öğretmenlere kendi ders notlarıyla ilgili Flipbook yapmaları için ödevler verilir. Flipped Learning metoduna uygun çıkardıkları ürünlerin kalitesi, verimi ve etkililiği incelenir ve geri bildirimler verilir.