MUN Öğretmen Eğitimi

MUN - Model United Nations Nedir?

MUN - Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır. MUN, ortaöğretim kurumları, liseler, üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilmektedir. MUN Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletlere gönderilmektedir. Tipik bir Birleşmiş Milletler Konferansı şeklinde geçen MUN Konferanslarında öğrenciler, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Silahsızlanma Komisyonu gibi birimlerde görev almaktadır. MUN Konferanslarına katılan öğrenciler, bir ülke delegesi olarak konferanslara katılırlar. Böylece öğrenciler, dünya meselelerine başka ulusların bakış açısı ile bakabilmeyi öğrenmekte ve farklı ülkelerin coğrafi, sosyal, ekonomik, siyasi ve idari yönleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmaktadır.

 

Öğretmenler için MUN:

MUN konferanslarının genel prosedürü hakkında bilgi sahibi olabilir, öğrencilerinizi Türkiye'deki ve yurt dışındaki MUN konferanslarına hazırlayabilir, haftalık MUN kulüp çalışmalarımızı sistematik ve düzenli bir şekilde icra edebilirsiniz. Ayrıca MUNTurkey.com'un saglayacagı dökümanları ve videoları arşivinize ekleyebileceksiniz.

 

Eğitmen Bilgileri

Bahar ÖNAL:

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümünden 1992 yılında mezun oldu. O zamandan beri İstanbul'da çeşitli özel okullarda ve dil merkezlerinde İngilizce öğretmeni, bölüm başkanı, sınav koordinatörü, Comenius Proje direktörü ve MUN / JMUN Danışmanı olarak çalıştı. . Öğrencileri ulusal ve uluslararası MUN konferansları için büyük özen ve çaba göstererek eğitmiştir. Farklı MUN konferanslarına katılmak, öğrencilere düşünme, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olma ve onları küresel sorunların farkında olan ve rakip delegelerinin işbirliğiyle işbirliği içinde çözmeye istekli bireyler olarak yetiştirme fırsatı verdi. MUN ve JMUN konferanslarının yanı sıra özel okullarda ve üniversitelerde düzenlenen birçok yerel / uluslararası ELT konferansında hem dinleyici hem de öğretim görevlisi olarak aktif bir şekilde yer aldı. Dil Derslerinde Gerçek Amaçlı Otantik Materyaller Kullanmak (2005 yılında Terakki Okulları ELT Konferansında), İnternet ile EFL / ESL'yi Beslemek (2002'de HEV Kemerköy Okulları'nda) ve' Yardım Elleriyle (2016'da TÖZOK'ta) ) - İngilizce öğretiminin akranlar tarafından sosyal sorumlulukla bütünleştirilmesi alanlarında sunumlar yapmıştır. Öğretmenlerin yalnızca Akademik Yazma ve MUN makaleleriyle olan bu verimli oturumundan faydalanmayacağına ve aynı zamanda konferansa değerli deneyimleri, bilgi birikimleri ve etkileşimleriyle katkıda bulunacağına inanıyor.

 

Anıl İPEKÇİ:

Anıl İPEKÇİ, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden 2013 yılında mezun oldu. Pedagojik formasyon sertifika programını 2014 yılında Gazi Üniversitesi'nde tamamladı. Başken Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünde yüksek lisans tezini yazmaya devam etmektedir. 2017 yılında Pilgrims'den öğretmen yetiştirme sertifikası almıştır. Profesyonel kariyeri boyunca birçok MUN Kulübü kurdu, 100'den fazla MUN konferansına katıldı ve Türkiye'nin doğudaki MUN konferansı olan MUNEF 2017'yi düzenledi. İkiden fazla aktif üyesi ve on dört bin sosyal medya üyesi olan MUN lideri olan MUNTurkey.com'un (2016) kurucusudur. Bu platform Türkiye genelinde MUN konferanslarını teşvik ediyor ve sınırlarını yurtdışına da taşımayı planlıyor. Anıl İpekçi, üç yıldan beri devlet ve özel ortaöğretim okullarından, liselerden ve üniversitelerden öğrenci ve öğretmen yetiştiriyor. Kariyerinin tamamını MUN programına dayandırmayı planlıyor.

 

 

Sertifika

Eğitime katılan herkese ETZ Akademi tarafından katılım sertifikası verilecektir.