ETZ Çocuk Akademisi Kodlama ve Algoritma Atölyeleri

Bu atölyedeki hedefimiz, çocukların eğlenceli ve uygulamaya yönelik etkinlikler ile temel algoritma ve kodlama kavramlarıyla tanışmasını sağlamaktır.

Bu eğitim 5 yaştan 11 yaşa kadar çocukların katılımı için uygundur. Bu atölye sonunda çocukların analitik düşünme, yaratıcılık, soyut düşünme ve problem çözebilme becerilerinin gelişmesi, basit algoritmalar oluşturma, şarta bağlı olaylar, döngüler ve karar yapılarını kullanarak programlarını/oyunlarını/animasyonlarını oluşturabilmeleri hedeflenmektedir.

 

 

Eğitimin Hedefi

Bu atölyenin hedefi, çocuklarımızı temel programlama-kodlama kavramlarıyla tanıştırmaktır. Amacımız teorik bilgiler yerine onlara eğlenceli ve uygulamaya yönelik etkinlikler ile çocukların bu kavramlar ile tanışmasını sağlamaktır.

Bu atölye ile çocuklar analitik düşünme, yaratıcılık, soyut düşünme ve problem çözebilme becerilerinin gelişmesi, basit algoritmalar oluşturma, şarta bağlı olaylar, döngüler ve karar yapılarını kullanarak programlarını/oyunlarını/animasyonlarını oluşturabilmeleri hedeflenmektedir.