Koronavirüs ve Uzaktan Eğitim Çözümleri

 Dünyadaki her beş öğrenciden biri COVID-19 krizi nedeniyle okula gidemiyor ve bu oran yüksek öğretimde ise her dört öğrenciden biri seviyesine kadar düşüyor. Dünya genelinde 15 ülkede salgın nedeniyle okullarda eğitim öğretime ara verilmiştir.

Değişime Eğitimle Hazırlanmak

Nasıl bir geleceğin bizi beklediği sorusunun önemi giderek artan bir soru olarak sürekli karşımıza çıkacaktır. Gençlerin çoğu sık sık iş değiştirmekle birlikte gelecekte ne yapacakları konusunda kararsız kalmaktadır. Bu anlamda sektördeki ihtiyaçların iyi analiz edilip buna göre bir yol haritasının belirlenmesi kritik bir önem taşımaktadır.

Etkileşimli Kodlama Panosu

180’den fazla ülke ile birlikte ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Özellikle gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek, bu teknolojilerden maksimum şekilde faydalanmak, tüketen değil üreten bir toplum olmak adına erken yaşta algoritmik düşünme becerilerinin kazanılması önemli.

Yükseköğretimde Eğitim Teknolojileri

Teknoloji ve bilimin hızla ilerlemesi her alanda olduğu gibi eğitimde de büyük bir değişimin başlamasına yol açıyor. Anasınıfından yükseköğretime kadar her seviyede yapılan eğitim-öğretim etkinlikleri çağın getirdiği yeniliklerle birlikte değişim gösteriyor.

Roma Maker Faire Nasıldı?

Tüm makerların ya da “maker ne demek?” diye merak edenlerin uğramak istedikleri bir yer Maker Faire. Ülkemizde de düzenlenmekte olan bu fuar, “kendin yap” kültürünü destekliyor ve insanları tüketmektense üretmeye yönlendiriyor. Felsefesi aslında hepimizde doğuştan olan bir kavram. Evet, belki bir o kadar da tüketen bir topluluğuz ancak kendi işimizi kendimiz yapmayı da seviyoruz.